Історія закладу освіти

Історична довідка

За даними Центрального державного архіву, городок (станиця) Трехізбянський заснований донськими козаками, приблизно у 1674 році.

Слобода Трьохізбенка одержала назву від трьох хатин, збудованих звіроловами та рибопромисловцями. Трьохізбенське містечко було батьківщиною Кіндрата Булавіна – керівника селянсько-козацької війни 1707-1709 років.

За активну участь у повстанні Трьохізбенське містечко за особистим розпорядженням Петра І у 1708 році було знешкоджено урядовим військом. На землі спаленого містечка уряд поселив служивих людей із села Нижнє Салтово Белгородської губернії.

У 1715 році вони заснували село під назвою Трьохізбенське.

У 50-х роках 19 сторіччя в селі працювала трьохкласна церковно – приходська школа, в якій вчителював Євген Семенович. Згодом , у 1862 році, була відкрита початкова земська школа. А в 1928 році вперше відкрила свої двері школа – семирічка, директором якої був Львов Дмитро Миколайович. Перший п’ятий клас нараховував всього 14 учнів. З 1931 року школа почала працювати як середня. Вона стала єдиним осередком навчання, виховання і розвитку здібної учнівської молоді в селищі, сотень дітей, батьки яких працювали у сільському господарстві. При школі працювало багато гуртків різного напряму: драматичний, вокально – інструментальний, духових інструментів та інші. Перший випуск Трьохізбенської школи відбувся у 1941 році. Під час бойових дій в приміщенні школи розташовувався госпіталь, учителі та учні старших класів допомагали лікувати поранених. Після закінчення війни школа продовжила працювати. Діти з навколишніх сіл після закінчення початкової школи продовжували навчатися в Трьохізбенській середній школі. У післявоєнні роки директорами школи були: Ушакова Марія Матвіївна, Бородін Георгій Данилович, Кузьмицький Олексій Андрійович, Камінський Іван Сергійович, Котов Федір Іванович, Олейник Марія Данилівна, Зотова Лілія Федорівна, Скоков Володимир Макарович.

До 1986 року школа знаходилась у старому довоєнному приміщенні в центрі села. У 1986 році було побудовано нове приміщення і нова школа відчинила двері своїм учням. Дякувати за це слід директору радгоспу, директору школи, усім батькам, учителям. Звичайно, що початкові школи в інших селах перестали існувати, дітей щоденно підвозять у Трьохізбенську ЗОШ з цих сіл автобусом. Викладання в школі велося російською мовою. І тільки з 2000 року в школі відкрилися перші україномовні класи.

З 1997 року школу очолював Дементьєв Микола Миколайович. У даний час директором школи працює Васильєва Галина Олексіївна. Як і протягом багатьох років, так і зараз наша школа залишається соціокультурним центром нашого села і навколишніх сіл.

Кiлькiсть переглядiв: 315

Коментарi